Kalıcı Makyaj

Fiyat Almak İstiyorum

Fiyat ve bilgi almak için lütfen bilgilerinizi bırakın

Kalıcı Makyaj ile ilgili sorunuzmu var?

Kalıcı Makyaj


Kalıcı makyaj, özel alet ve boyalarla derinin altına renk geçirme sanatıdır. Mikropigmentasyon ismiyle de bilinen ve bir dövme formu kabul edilen kalıcı makyaj uygulamaları kadınlar için tam bir zaman kurtarıcıdır çünkü tüm gün yapılan makyajlardan kurtarır.
Kalıcı makyaj yönteminde asıl önemli olan uzmanın iyi eğitimli ve deneyimli, kullanılan boyanınsa sağlıklı olmasıdır. Uzun yıllar ciltte kalıcılığı bilinmesine rağmen dövme ile karıştırılmaması gerekir. Kalıcı makyaj birçok alanda kullanılır, bunlardan bazıları dudak kontörü, kaş kontürü ve microblading'tir.


  • Dudak Kontürü 

Her gün ruj sürmekten kurtulmak isteyenler için kalıcı makyaj ile dudak kontürü uygulaması hayat kurtarıcıdır. Dudak kontürü uygulamasında derinin altına boya enjekte edilir.
Bu işlemin uygulanmasında önemli nokta dudak çevresinin iyi dizayn edilmesidir. Çerçevenin düzgün ve estetik olması önemlidir, ayrıca bu yöntem ile dudağın daha büyük görünmesini sağlamak mümkündür.

  •   Kaş Kontürü 

Kaş kontürü, diğer kalıcı makyaj uygulamaları gibi derinin altına pigmentlerin enjekte edilmesiyle uygulanır. Bu uygulama sonrasında doğal görünümlü kaşlara kavuşulur.
Kaş kontürünün yapılması, kalıcı makyaj uzmanı açısından kolay bir uygulamadır, ancak tabi ki eğitimli ve deneyimli bir uzmana güvenilmesi önemlidir. Kaş kontüründe kullanılan renk cilt ile uyumlu ve bitkisel bazlı olmalıdır.
Kalıcı makyajda uzmanın kullandığı kalıcı makyaj cihazı da sonucu etkileyen etkenlerden bir tanesidir.

  • Microblading Uygulaması

Microblading uygulamasının kalıcı makyajdan farkı cihaz ile yapılmamasıdır. Yatay (flat) iğnelerin özel bir kalem ucuna yerleştirilmesiyle yapılan bu uygulamada deride yarıklar açılır ve bu bölgelere boya enjekte edilir
Microblading uygulaması ile pudralama ve gölgeleme tekniği kullanılamaz, sadece kıl tekniğiyle kaş yapılır. Kaş ve dudak kontürü, kalıcı eyeliner, microblading uygulamaları da microblading ile yapılamaz.
Doğal ve estetik bir görünüm sağlaması nedeniyle her geçen gün bu yönteme talep artmaktadır.
 Nil Tellioğlu

Hizmetlerimiz

Fiyat ve bilgi almak için lütfen bilgilerinizi bırakın