Microblading

Fiyat Almak İstiyorum

Fiyat ve bilgi almak için lütfen bilgilerinizi bırakın

Microblading ile ilgili sorunuzmu var?

Microblading

Kaşlarınız istediğiniz yoğunlukta ve kalınlıkta değil mi? Kaşlarınız için doğal görünecek kalıcı bir uygulama mı arıyorsunuz? “Microblading Kaş Kontürü” sizin için en doğru çözüm olabilir!

Microblading Nedir?
Microblading Japon tekniği kullanılarak yapılan bir kaş çizme yöntemidir. Tek kullanımlık numaralı iğneler yardımı ile derinin altına boya enjekte edilir. Ancak bu boyalar enjekte edilirken orijinal kaş kılına eş değer çizimler yapılır. Bu şekilde doğal bir görünüm elde edilir ve gerçekten alanında uzman biri tarafından yapıldığında doğal kaşlarımızdan ayırt etmek mümkün değildir. Kullanılan boyaların tamamen doğal ürünler olmasına özen gösterilmelidir. Bu nedenle de her microblading yapan yere güvenmemeliyiz. Çünkü microblading boyası maliyeti biraz yüksektir ve birçok sözde güzellik merkezleri maliyeti düşürmek için kimyasal ürünler kullanmaktadır.
Microblading daha önce yapılan kaş uygulamalarından farkı, kaşların arasına kıl efekti verilerek yapılan çizimlerle gerçek bir kaş görüntüsünü ortaya çıkarmaktır. Uygulama daha bittiği andan itibaren çok doğal, natürel ve sanki kişinin kaşları çoğalmış gibi bir görüntüye kavuşur ve dışarıdan anlaşılması mümkün olmayan kaşlara sahip olunur.

Microblading Nasıl Uygulanır?
3D kıl tekniği kaş uygulamasında kişiye özel tek kullanımlık iğneler yardımıyla, naturel renkteki boyalar derinin hemen altına zerk ediliyor. Renk veren bu madde, alerjen olmayan, cilt için özel olarak üretilmiş, sentetik katkı maddesi ihtiva etmeyen  bir yapıya sahip ve son derece tabii bir görüntü sunuyor.

Bu işlem kaşların arasındaki ve çevresindeki boşluklara kalıcı makyaj boyası ile kıl görünümlü çizgilerin yerleştirilmesi işlemidir. Yani aslında kaş kıllarınızın yanına, kaşlarınız ile aynı renkte ve aynı yönde kıllar çiziliyor. Bu çizim yapılırken kalıcı makyaj boyaları ile yapıldığından uzun süreli olarak kullanabiliyorsunuz. Cildin üst tabakasına çizilen bu kıl görünümlü çizgiler karşıdan bakan kişi tarafından ayırt edilemiyor.

Kaşlarının seyrelmesinden şikayet eden, kaş şeklini belirginleştirmek, kalınlaştırmak, yahut kaş şeklini değiştirmek isteyenler tarafından da oldukça rağbet görüyor. Kalıcı makyaj da denilen bu yöntemde, tüy şeklinde vuruşlar yapılarak kaş kılına benzeyen bir efekt oluşturuluyor.

Kaş kontürü yapılırken ortaya çıkan sonucu, hakikisinden ayırt etmek son derece güçtür. Doğal ve kusursuz kaşlar elde edersiniz. İşlem yeni yapılığında kaşlar koyu görünümlüdür. İki hafta gibi bir zaman zarfında renkte hafif solma görülür. Microblading kaş uygulamasının ne kadar süre dayanacağı kişinin cilt yapısına bağlıdır. Ama ortalama 1 ila 3 yıl arası bir ömre sahiptir. Fakat pigmentlerde zaman içinde solma meydana geleceğinden yılda bir kez tekrarlanmasında fayda vardır.

Sıkça Sorulan Sorular

Microblading Kaş Rengi Ne Zaman Oturur?

Uygulama için seçilen renge bağlı olarak hemen işlem sonrasında kaşlarınızın görüntüsü biraz koyu olabilir. Ne zaman açılır ve iyileşir diye merak etmeyin 1 – 2 hafta içerisinde renk açılacak ve doğallaşacaktır. Bu süre içerisinde gerekli olan bakımlarınızı yapmayı ihmal etmeyin.

Microblading İşlemi Sonrası Ne Yapılmalı?

İşlem sonrası ilk hafta kaşlarınızı su temasından mümkün olduğu kadar uzak tutun. Duş almadan önce kaşlarınızın üzerine vazelin ile ince bir tabaka oluşturun ve su temasını en aza indirin. İşlem sonrasında pigment renginde bir değişiklik olmaması için, sadece vazelin veya balmumu içerikli kremler kullanın.

Microblading Kalıcılığı

En çok merak edilen sorulardan birisi de, işlemin ne kadar süre kalıcı olduğudur. Ortalama kalıcılık süresi 1 sene olarak söylenir; ancak bu süre işlem derinliğine, kullanılan pigmentin kalitesine ve kişinin cilt tipine bağlı olarak değişir. Yağlı cilt tiplerinde kalıcılık süresi daha kısa olurken, kuru cilt tiplerinde bu süre daha uzun olabilmektedir. Bu süre sonunda yapılan işlem solarak kaybolur.

Microblading Fiyatı

Kalıcı makyaj (microblading) fiyatı için lütfen bizimle iletişime geçiniz.


Nil Tellioğlu

Hizmetlerimiz

Fiyat ve bilgi almak için lütfen bilgilerinizi bırakın